Rekonstrukce bytu

Plánujete rekonstrukci bytu? Co je k tomu potřeba? Je nutné mít k rekonstrukci bytu stavební povolení? Je dobré dělat rekonstrukci bytu svépomocí? Jaké použít materiály?

Pokud plánujete rekonstrukci bytu, budete potřebovat stavební povolení nebo ohlášku stavby. Kdy je potřeba ohláška a kdy je nutností stavební povolení?
Pokud plánujete rekonstrukci bytu, nezapomeňte dodržet stavební předpisy. Stavební povolení budete potřebovat v případě, že budete zasahovat do nosných konstrukcí stavby nebo měnit vzhled budovy. Když chcete odstraňovat, upravovat nosné zdi, budete potřebovat posouzení statika plus souhlas vašich sousedů.
Ohláška je dostačují v případě, že nedochází k zásahům do nosných konstrukcí nebo ke změně vzhledu stavby. Ohláška také stačí, když hodláte měnit užívání části nebo celého objektu. Ohlášku vydává stavební úřad do 30 dnů. Do dvou let musí začít stavení úpravy.

Pokud chcete mít jistotu, jak je to s vaší rekonstrukcí, navštivte stavební úřad v místě vašeho bydliště.

Je potřeba mít povolení nebo hlášení, když měníte kuchyňskou linku?
V takovém případě nepotřebujete stavební povolení ani ohlášku.

Rekonstrukce bytu svépomocí
Někteří lidé rekonstruují byt svépomocí. Tady je potřeba upozornit na to, že být zedníkem a obkladačem v jednom, není pro domácího kutila vůbec jednoduché. Kvalitně obkládat obklady nedokáže každý. Bourání jádra a starých příček je fyzicky náročný proces. Další věc je odvoz suti a její následná likvidace. Výsledkem rekonstrukce bytu svépomocí mohou být poměrně náročné vícepráce a nemalé peníze navíc.

Kvalitní materiály je základ
Určitě nešetřete na materiálu, neboť výsledek rekonstrukce bytu se odvíjí od použitého materiálu. Například u koupelny je důležitá funkčnost a výdrž. Nikdo nechce po pár měsících řešit popraskanou podlahu nebo odlepené obkladačky.

Vybírejte kvalitní řemeslníky
Nejen kvalitní materiál, ale i kvalitní řemeslníci jsou důležitým prvkem kvalitní rekonstrukce bytu.

Rekonstrukce koupelny
Rekonstrukce koupelny je náročný proces. Při rekonstrukci koupelny dbejte na estetické a zároveň i funkční požadavky. Nedoporučujeme kupovat tu nejlevnější dlažbu. Ty nejlevnější dlaždice bývají slabé, často má každá dlaždice jiný rozměr.

Rekonstrukce WC
Rekonstrukce WC může být částečná nebo kompletní. Kompletní rekonstrukce je včetně nových odpadů, umývátko, obklady, nové WC. Tady opět platí, že se nevyplácí kupovat to nejlevnější zboží.

Rekonstrukce bytů na klíč
Rekonstrukce bytů na klíč znamená, kompletní rekonstrukce bytů včetně dodání materiálů. Pokud nechcete samostatně shánět řemeslníky (zedníky, sádrokartonáře, podlaháře…), tak si objednejte jednu firmu na všechno. Vyhnete se tak zdlouhavému shánění řemeslníků.

Jsme tady pro vás
Děláme rekonstrukce bytů, kuchyně, koupelny, bytová jádra… Pokud chcete rekonstrukci bytu svěřit nám, neváhejte nás kontaktovat zde.